Młody Poeta Dolnego Śląska 2019 – Konkurs Poetycki

17 czerwca uczniowie klasy 2a SP, uczęszczający do świetlicy szkolnej, z rąk Pani Dyrektor Barbary Szymańskiej otrzymali zbiory wierszy nadesłanych na dziewiątą edycję konkursu ogłoszonego w ramach targów książki regionalnej Silesiana – Dolnośląski Salon Wydawniczy oraz imienne listy gratulacyjne. Konkurs od dziewięciu lat organizuje Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu. W terminie określonym przez regulamin wpłynęły 132 zgłoszenia spełniające kryteria uczestnictwa w konkursie.

W tomiku poezji znalazły się wiersze: „Przeciętność” – Anny Suszek, która otrzymała wyróżnienie, „Polska” Janiny Bajor , „Nasza Polska” Estery Boreckiej , „Kochany kraj” Pawła Jankowicza , „Moja Świetlica” Julii Majcher, „Cudowny kraj” Weroniki Mrozek , „Moja Ojczyzna”  Julii Pałczak, „Świetlica” Gracjana Stępnia, „Moja Ojczyzna” Ewy Szafrańskiej, „Dziadek Jan” Małgorzaty Telatyńskiej, „Kochany kraj” Krzysztofa Turka. Konkurs adresowany był do poetów dolnośląskich, bez ograniczeń wiekowych, którzy chcieli zaprezentować swoją twórczość.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.