Prelekcje dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej

W ramach szkolnego projektu „Bądź widoczny – bądź bezpieczny” w klasach edukacji wczesnoszkolnej odbyły się prelekcje na temat bezpiecznego poruszania się po drogach w okresie jesienno – zimowym. Pogadanki prowadzili uczniowie klasy III D gimnazjum. Podczas spotkań nasi najmłodsi uczniowie przyswajali wiedzę i umiejętności z zakresu prawidłowego korzystania z odblasków zgodnie z przepisami ruchu drogowego zawartymi w Kodeksie Drogowym. Uczniowie z uwagą słuchali ważnych porad, wskazówek, przestróg, oglądali ciekawą prezentację multimedialną, uczestniczyli w prezentacji garderoby odblaskowej zwiększającej bezpieczeństwo pieszego na drogach poza miastem. Na koniec z zaangażowaniem przystąpili do malowania kolorowanek o odblaskach.
Dziękuję uczniom: Oliwii Strzałce, Bartoszowi Karnasowi oraz Wiktorii Słomińskiej za zaangażowanie w ramach działań propagujących poczucie bezpieczeństwa w otaczającym nas środowisku.

Koordynator ds. bezpieczeństwa Dorota Ćwik