Recytacja na medal

„Zdradzę Wam tajemnicę:
nie czytamy poezji dlatego, że jest ładna.
Czytamy ją, bo należymy do gatunku ludzkiego
a człowiek ma uczucia.
Medycyna, prawo, finanse czy technika
to wspaniałe dziedziny,
ale żyjemy dla poezji, piękna, miłości.”
[Stowarzyszenie Umarłych Poetów Nancy H. Kleinbaum]

9 marca w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbyły się eliminacje powiatowe 64. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego oraz XXIV Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie siódmych i ósmych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Poziom konkursu był bardzo wysoki, przesłuchano 49 uczestników. Po laur zwycięzcy sięgnęli: Piotr Mielnik oraz Kacper Witczak. Laureaci tegorocznego konkursu będą reprezentować powiat na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w Kłodzkim Centrum Kultury 30 kwietnia.
Na wyróżnienie zasłużyła także uczennica klasy 8a – Katarzyna Kosobucka. Jury podkreśliło świetny warsztat recytatorski naszych uczniów, dobór repertuaru, dykcję oraz doskonałą interpretację utworów.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.