Zwycięstwo w konkursie recytatorskim

15 maja we Wrocławiu odbył się IX Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Wędrówki szlakiem wartości” w oparciu o myśl przewodnią:

Człowiek. „Codziennie na swej drodze mijamy cudotwórców. Najczęściej są przebrani za zwykłych ludzi: nauczycieli, fryzjerów, pielęgniarki, sekretarki, kasjerów, taksówkarzy i tym podobnych.” (Regina Brett)

Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Kacper Witczak i Piotr Mielnik. Obydwaj znaleźli się w gronie nagrodzonych. Kacper zdobył wyróżnienie, uzyskał tytuł Finalisty, a Piotr zajął III miejsce, tym samym został Laureatem konkursu.
W Jury zasiadał Pan Jerzy Skoczylas, który podkreślił: „To był bardzo wysoki poziom. To cudowne, szlachetne przedsięwzięcie, że młodzi ludzie dostrzegają piękno poezji, prozy. Dlatego obcując z literaturą, muzyką dotykają Absolutu…„
Patronat honorowy nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Miasta Wrocławia, Dolnośląski Kurator Oświaty, Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.